/NHL. Mikko Koivu uczcił jubileusz zwycięską bramką

NHL. Mikko Koivu uczcił jubileusz zwycięską bramką

Mikko Koivu zdobył bramkę w konkursie karnych, przyczyniając się do zwycięstwa Minnesota Wild nad Dallas Stars 3-2 w lidze NHL. Był to tysięczny mecz w tych rozgrywkach 36-letniego fińskiego hokeisty, który od 15 sezonów jest wierny drużynie z Saint Paul.

W drugiej tercji Koivu odnotował także asystę przy trafieniu Szwajcara Kevina Fiali, zdobywając 700. punkt do klasyfikacji kanadyjskiej.

Po trzech seriach karnych był remis 2-2. W czwartej kolejce Koivu pokonał Bena Bishopa, a po chwili bramkarz gospodarzy Alex Stalock zatrzymał Coreya Perry’ego i hokeiści Wild cieszyli się z wygranej.

– Rzuty karne zawsze są wyzwaniem w tej lidze. A strzelić zwycięską bramkę to wspaniałe uczucie – powiedział Koivu.

Fiński napastnik wykorzystał karnego po raz 42. w 106 próbach, do których przystąpił w swojej karierze w NHL.

Drużyna z Minnesoty zajmuje 12. miejsce w Konferencji Zachodniej – 28 punktów w 27 meczach. Prowadzą obrońcy Pucharu Stanleya St. Louis Blues – 40 pkt, a na Wschodzie – Washington Capitals i Boston Bruins – po 43.

Minnesota Wild – Dallas Stars         3-2 po karnych

Boston Bruins – Montreal Canadiens    3-1      

Vancouver Canucks – Edmonton Oilers   2-3

Original Source

Digital marketing, sales and technology expert. Public speaker, and entrepreneur. Co-founder of Rapid Boost Marketing. Ali's Lifelong Goal is to help propel and market businesses. Ali brings out of the box thinking to the table because he believes what worked yesterday won't work tomorrow. For him the bottom line matters, but relationships matter the most. His passion is to connect with people and help them market their businesses. Connect with Ali on linkedIn or visit http://rapidboostmarketing.com