Aleksander Owieczkin (Washington Capitals), David Pastrnak (Boston Bruins), Nathan MacKinnon (Colorado Avalanche) i Connor McDavid (Edmonton Oilers) zostali kapitanami drużyn, które wezmą udział w Meczu Gwiazd NHL.

Wyboru dokonali kibice – Owieczkin będzie kapitanem zespołu Metropolitan Division, Pastrnak – Atlantic, MacKinnon – Central i McDavid – Pacific.

– To miłe wyróżnienie i dziękuję wszystkim fanom za wszystkie głosy oddane na mnie – powiedział 34-letni Owieczkin, który w tym sezonie strzelił 22 gole i zajmuje czwarte miejsce wśród strzelców. Prowadzi Pastrnak – 28 bramek. Na czele klasyfikacji kanadyjskiej jest McDavid – 61 pkt (21+40), a na trzeciej pozycji plasuje się MacKinnon – 53 (21+32).

Mecz Gwiazd NHL odbędzie się za miesiąc w St. Louis. Miejscowi Blues w poprzednim sezonie sięgnęli po Puchar Stanleya.

W poprzedniej edycji All-Star Game reprezentacja Metropolitan Division pokonała w finale zespół Central Division 10-5 (5-0, 5-5). W półfinale Central wyeliminowała Pacific 10-4 (7-1, 3-3), zaś Metropolitan okazała się lepsza od Atlantic, zwyciężając 7-4 (3-2, 4-2).

W sobotnich meczach sezonu zasadniczego rozgrywek 2019/20 drużyna Bruins uległa Nashville Predators 3-4 po dogrywce, z kolei Avalanche przegrała z Chicago Blackhawks 3-5, mimo że prowadziła 3-1. Między 52. a 60. minutą “Czarne Jastrzębie” uzyskały cztery trafienia.

Broniący tytułu zespół Blues wygrał na wyjeździe z San Jose Sharks 5-2, a o wyniku również przesądziła trzecia tercja. Goście zdobyli w niej trzy bramki, a “Rekiny” żadnej.

Buffalo Sabres – Los Angeles Kings         3-2

New York Islanders – Anaheim Ducks         5-6 (po karnych)

Minnesota Wild – Winnipeg Jets             0-6

Boston Bruins – Nashville Predators        3-4 (po dogrywce)

Toronto Maple Leafs – Detroit Red Wings    4-1

Ottawa Senators – Philadelphia Flyers      4-5 (po karnych)

5. Nashville 17 12 6 123-114 40
6. Minnesota 17 15 5 115-126 39
8. Los Angeles 15 19 4 98-120 34
W tabelach kolejno: zwycięstwa, porażki, porażki po dogrywce lub karnych (za jeden punkt), bramki zdobyte i stracone, punkty